Ubezpieczenia nieruchomości

Ubezpieczenie nieruchomości – obowiązek czy rozsądny wybór?

Nigdy nie da się przewidzieć zdarzeń losowych. Zalanie mieszkania, pożar, a w przypadku domu jednorodzinnego nawet gwałtowny wiatr i w jednej chwili traci się dach nad głową. Ubezpieczenie swojej nieruchomości jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem, aby w miarę bezboleśnie i szybko naprawić szkody.

Ubezpieczenie nieruchomości – podstawowe korzyściUbezpieczenie nieruchomości w Szczecinie

Ubezpieczenie domu czy też mieszkania oznacza konieczność regularnego opłacania składek, jednak to naprawdę niewielkie koszty w porównaniu ze skalą ewentualnych wydatków związanych z likwidacją szkód. Rozsądek nakazuje, aby skorzystać z propozycji jednego z towarzystw ubezpieczeniowych i po prostu żyć spokojniej.

  • Większe poczucie bezpieczeństwa

Odpowiednio dobrana polisa sprawia, że wzrasta poczucie bezpieczeństwa. Nie trzeba drżeć na samą myśl, że coś nieprzewidzianego może się zdarzyć z miejscem zamieszkania. W razie jakiegokolwiek kataklizmu będzie można w ramach polisy uzyskać potrzebne środki na odbudowę domu lub usuniecie skutków zdarzenia.

  • Wsparcie finansowe

Największą zaletą ubezpieczenia nieruchomości jest oczywiście możliwość uzyskania odszkodowania w przypadku uszkodzenia bądź zniszczenia domu czy też mieszkania. Unika się w ten sposób naprawdę poważnych strat finansowych, które byłoby trudno pokryć z własnej kieszeni.

Nieruchomość na kredyt a ubezpieczenie

Ubezpieczenie nieruchomości ma w zasadzie charakter dobrowolny, chyba że buduje się dom albo kupuje mieszkanie za środki finansowe pochodzące z kredytu hipotecznego. Banki nakładają wtedy na kredytobiorców konieczność wykupienia polisy. Warto wtedy zwrócić uwagę na fakt, że najczęściej ten rodzaj ubezpieczenia jest związany z cesją, czyli przeniesieniem praw do uzyskania odszkodowania na bank. Z punktu widzenia właściciela nieruchomości to o tyle niekorzystne rozwiązanie, że w pierwszej kolejności właśnie bank będzie upoważniony do otrzymania odszkodowania.

Wariant polisy na miarę potrzeb

Przy wyborze konkretnego ubezpieczenia nieruchomości raczej nie należy kierować się ceną, ale zakresem ochrony ubezpieczeniowej. Im ten zakres jest pełniejszy, tym korzystniejsze zabezpieczenie w przypadku zdarzeń losowych. Ważna jest także suma ubezpieczenia i najlepiej, kiedy równa się wartości rynkowej nieruchomości. Konieczne należy też sprawdzić wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, czyli sytuacje, w których towarzystwo ubezpieczeniowe odmawia wypłaty odszkodowania.

The section is not configured correctly
Rekrutujemy w Grzędzicach. Własna multiagencja ubezpieczeniowa. Własny i dochodowy biznes. Powstanie tylko jedna placówka.Napisz lub Zadzwoń