tr?id=1056473884735210&ev=PageView&noscript=1

Ubezpieczenie domu w 5 ważnych krokach

Ubezpieczenie domu. Dom to więcej niż miejsce, w którym mieszkamy. To przestrzeń, w której chcemy się czuć bezpiecznie. Polisa ubezpieczeniowa wpływa na nasz komfort psychiczny. Gwarantuje nam wsparcie w przypadku szkód, spowodowanych niefortunnymi zdarzeniami. Dzięki takiemu zabezpieczeniu zamiast troski o dom i majątek, będziemy skupić się na sobie i rodzinie.

Ubezpieczenie domu w Szczecinie

Coraz więcej ludzi ceniąc ciszę i spokój szuka dla siebie domu na obrzeżach miasta. W Szczecinie powstaje wiele nowych osiedli domków jednorodzinnych. Dom wolnostojący jest łatwiejszym łupem dla złodzieja. Warto zadbać o bezpieczeństwo swojego mienia, podczas wyjazdów z miasta lub pobytu poza miejscem zamieszkania.

Co trzeba wziąć pod uwagę, czyli świadome ubezpieczenie domu

Krok 1

Należy przemyśleć, na jaki rodzaj zagrożenia jesteśmy narażeni. Jeżeli istnieje zagrożenie powodziowe, należy dobrać polisę pod tym kątem. Ubezpieczenie może odnosić się do konkretnych elementów: konstrukcji domu, instalacji, elementów stałych lub ruchomych. Jeżeli chcemy, możemy też ubezpieczyć budynki gospodarcze, elementy ogrodzenia oraz inne elementy znajdujące się w otoczeniu domu. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb, które agent może uwzględnić w ofercie. Należy też pamiętać, że wartość domu nie może być zaniżona, gdyż ubezpieczenie, może potem nie pokryć wszystkich kosztów (też będzie zaniżone).

Ubezpieczenie od kredytu, ubezpieczenie murów czyli ubezpieczenie domu dla banku

Krok 2 – nie zawsze potrzebny

Najczęściej banki obligują do takowego ubezpieczenia, w celu zabezpieczenia spłaty kredytu. Trzeba jednak wiedzieć, że taka polisa jest ochroną jedynie w podstawowym wymiarze, dotyczy tzw. ochrony murów. Ochrona murów, czyli ochrona konstrukcji obiektu od ognia i innych zdarzeń losowych. Pakiet podstawowy możemy rozszerzyć lub zamienić u agenta na obejmujący również nasz majątek, czy na przykład wypadki w naszym domu. Trzeba pamiętać, że nie tylko kwota na jaką ubezpieczamy jest ważna, ale przede wszystkim co chcemy zabezpieczyć?

Polisa na dom to obowiązek czy odpowiedzialność

Krok 3 

Pomijając przypadki powiązane z ubezpieczeniem kredytu nie ma obowiązku posiadania polisy. Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie sprawę jakie to istotne. Polisa stanowi realne zabezpieczenie posiadanego dobytku. Decyzja, czy w razie potrzeby będziemy chcieli otrzymać pomoc, zależy od nas.

Zagrożenia, czyli co może się stać

Krok 4

Wypadki są o tyle poważnym problemem, że nie da się ich przewidzieć. Warto zabezpieczyć się przed czyhającymi na nas zagrożeniami, zanim nadejdą. Ogień i zdarzenia losowe, związane z siłami natury mogą spowodować duże zniszczenia. Ogromnym niebezpieczeństwem są też kradzieże i włamania. Warto przedyskutować z naszym agentem, co jest realnym zagrożeniem i uchronić się przed nim. Warto też zapytać agenta jak zabezpieczyć nasze mienie w domu przed uszkodzeniem przez nas samych.

Krok 5

Skontaktuj się  z doradcą!