tr?id=1056473884735210&ev=PageView&noscript=1

Ubezpieczenie mieszkania w Szczecinie

Ubezpieczenie mieszkania. Zabezpieczenie miejsca, w którym przebywamy na co dzień jest bardzo istotne. Polisa ubezpieczeniowa jest płaszczem ochronnym, który chroni nasze mieszkanie każdego dnia.

Co trzeba wziąć pod uwagę zanim podpiszemy polisę na ubezpieczenie mieszkania

Gdy chcemy zadbać o bezpieczeństwo naszego mieszkania, zastanówmy się co jest dla nas priorytetem. Wybierzmy sytuacje, na które jesteśmy najbardziej narażeni. Bardziej martwimy się kradzieżą czy klęskami żywiołowymi. Bądźmy czujni. Sąsiedzi mogą być mniej ostrożni i narazić nas pośrednio na szkody. Możemy się uchronić przed niebezpieczeństwami, wybierając odpowiednie warunki umowy. Pamiętajmy, aby dokładnie sprawdzić, jakie szkody ubezpieczyciel jest zobowiązany pokryć.

Ubezpieczenie mieszkań pod kredyt

Rozważając opcję ubezpieczenia kredytu gotówkowego, zastanówmy się, czy jest nam potrzebne. Banki mogą wymagać zabezpieczenia finansowego w formie umowy z żyrantem. Osobę, która zobowiąże się do spłaty kredytu, w przypadku naszej niewypłacalności znaleźć niełatwo. W takiej sytuacji, alternatywą jest wykup ubezpieczenia. Jest to forma zabezpieczenia dla banku. Zdarza się, że niektóre instytucje nie dają nam prawa wyboru i narzucają swoje rozwiązania.

Polisa na mieszkanie, od czego zależy składka

Czynnikiem mającym wpływ na wysokość składki, jest określony przez nas zakres świadczeń. Zależy, czy interesuje nas podstawowe zabezpieczenie, czy też chcemy rozszerzyć je o dodatkowe opcje. Ważnym aspektem jest wartość naszego mieszkania. Znaczenie ma jego wielkość, lokalizacja, oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku. Kwota, na jaką wyceniamy wartość mieszkania, nie może odbiegać od jej wartości rzeczywistej.

Zagrożenia, czyli co może się stać

Straty, na jakie jesteśmy narażeni jako właściciele mieszkania są różnorodne. Może nas przed nimi ochronić odpowiednio dobrana polisa ubezpieczeniowa. Jedne z najczęściej występujących zagrożeń to pożar lub inne zdarzenia losowe. Kolejne zagrożenia dotyczą instalacji elektrycznych, występujących przepięć elektrycznych oraz wodnych, jak na przykład zalanie mieszkania. Innymi niebezpiecznymi zjawiskami są kradzieże, włamania oraz akty wandalizmu. Przed wszystkimi niebezpieczeństwami może nas ustrzec odpowiednio dobrana polisa ubezpieczeniowa. Zapytaj więc agenta jaka opcja ubezpieczenia mieszkania da ci bezpieczeństwo.

Zapraszamy do kontaktu

Ul. Bośniacka 3 Szczecin Dąbie, Zachodniopomorskie 70-842
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek11:00 – 17:00
+48-0-665-921-675
+48 0-535-666-436