tr?id=1056473884735210&ev=PageView&noscript=1

Ubezpieczenie na życie – 5 dobrych zasad

Żyjąc w ciągłym pośpiechu zapominamy jak kruche jest życie ludzkie. Bardzo łatwo możemy stać się uczestnikami wydarzeń, które zagrażają naszemu życiu. Gdyby spotkało nas coś złego, nasi bliscy mogli by zostać bez środków do życia. Jest sposób, aby przygotować się na taką ewentualność. Ubezpieczenie na życie, jest formą umowy z ubezpieczycielem. Dzięki niej w przypadku naszej śmierci wypłacone zostanie odszkodowanie osobom uposażonym.

logo alien ubezpieczenia

1. Znajdź dobrego doradcę, czyli agent ubezpieczeniowy który rozumie potrzeby klienta

Jak znaleźć dobrą polisę na życie, gdzie po ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie jest jak ubranie, najlepiej pasuje szyte na miarę. Najważniejsze, aby wziąć pod uwagę nasze indywidualne wymagania. Czas trwania ubezpieczenia również określamy względem naszych potrzeb. Wyróżniamy tutaj polisę:

  • terminową (określony czas trwania umowy)
  • bezterminową (do śmierci, atrakcyjna szczególnie dla osób starszych)
  • na dożycie (mieszana struktura, część składki przeznaczana jest na ochronę finansową życia i zdrowia, a część gromadzona i wypłacona po określonym momencie)

Od nas zależy też, czy chcemy skupić się na podstawowej funkcji ubezpieczenia czy interesuje nas coś więcej. Oprócz polisy typowo ochronnej wyróżniamy także:

  • ochronno-inwestycyjną (część składki trafia na ubezpieczenie ochronne, a druga pozwala nam na inwestowanie)
  • posagową (dotycząca dziecka, część składki pełni funkcję ochronną, a część jest formą funduszu i jest wypłacana po upłynięciu ustalonego czasu)

Ze względu na liczbę ubezpieczanych osób wyróżniamy polisy:

  • indywidualne
  • rodzinne
  • grupowe

Wszystko zależy od tego, czego poszukujemy.

2. Wybierz polisę dla ciebie według własnych potrzeb a nie byle jaką

Suma ubezpieczenia i wysokość składki w polisie na życie

Sumę ubezpieczenia należy określić względem naszych potrzeb. Dobrze jest przekalkulować wydatki naszej rodziny i ustalić jakie są jej koszty utrzymania. W razie potrzeby można skonsultować się z agentem, który dokładnie przeanalizuje sytuację i pomoże wybrać odpowiednią sumę ubezpieczenia. Od tej sumy zależy wysokość składki. Wiek i stan zdrowia również mają na nią wpływ. Osoba w podeszłym wieku i chorowita zapłaci więcej niż osoba młoda w dobrej kondycji. Nie bez znaczenia jest też wykonywany zawód. Praca wiążąca się z ryzykiem utraty życia, też ma wpływ na wysokość składki. Ważne, aby zapoznać się z zasadami obliczania składek przed podpisaniem umowy.

3. Sprawdź rozszerzenia i wyłączenia. Twoje potrzeby mogą się zmienić np. za rok

Rozszerzenia! Kiedy ubezpieczenie na życie to za mało

Oprócz zabezpieczenia finansowego naszych bliskich możemy zadbać też o siebie i swoje zdrowie. Wykupienie dodatkowego Ubezpieczenia NNW zdrowotnego, zapewnia rekompensatę w przypadku trwałej utraty zdrowia, uszkodzeń ciała lub śmierci, w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Może pokryć też koszty leczenia, leków, czy rehabilitacji. Jeżeli jesteśmy w grupie podwyższonego ryzyka, warto wybrać ochronę na wypadek nowotworu i innych poważnych chorób. Może to być dla nas olbrzymim wsparciem finansowym, gdy zachorujemy. W przypadku, gdy uprawiamy sporty ekstremalne jesteśmy narażeni na inny rodzaj niebezpieczeństw, niż pracując w fabryce. Warto zabezpieczyć się przed realnym zagrożeniem i pod tym kontem wybrać ofertę dla siebie.

Wyłączenia! Kiedy polisa na życie działa

Wypłata odszkodowania może zostać anulowana ze względu na naruszenie warunków umowy. Każdy ubezpieczyciel w OWU zawiera okoliczności do wypłaty. Ogólne warunki ubezpieczenia informują o okolicznościach, które nie kwalifikują się do wypłaty odszkodowania. Wyłączenia mogą dotyczyć następujących wypadków. Pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Popełnienie samobójstwa, udziału w bójkach, czy wydarzeń podczas działań wojennych. Inne wyłaczenia to incydenty podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Przed podpisaniem umowy należy dokładnie zapoznać się treścią umowy. Jednak w zdecydowanej większości przypadków warto mieć zabezpieczenie, jakie daje polisa na życie.

4. Spawdź kiedy i jak wygląda wypłata świadczeń

Zasady wypłacania świadczeń

Osoba uposażona powinna zgłosić roszczenie o odszkodowanie z ubezpieczenia najszybciej jak to możliwe. Należy dostarczyć umowę, akt zgonu w przypadku śmierci lub dokumentacje medyczną potwierdzającą uraz. Ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłatę odszkodowania, od momentu zgłoszenia faktu.

5. Odbieraj telefon od agenta, bo doradca jest po to, aby Ci doradzić

Skontaktuj się  z doradcą!

Firmy z którymi współpracujemy w zakresie ubezpieczeń domów: Insur Invest, Warta, Inter Ubezpieczenia, TUZ Ubezpieczenia, Allianz, Generali Ubezpieczenia, MTU, Ergo Hestia, Balcia Insurance, Polisa Życie Vienna Insurance Group, Macif Życie TUW, Gothaer, Signal Iduna Ubezpieczenia, AXA ,Gefion Insurance, HDI, LEADENHALL, Concordia, InterRisk Vienna Insurance Group, LINK4, Compensa Vienna Insurance Group, ERGO HESTIA, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych,  Uniqa Ubezpieczenia, Proama, PZU